«НОСУ»

Національна Організація Скаутів України (НOСУ) - Всеукраїнська молодіжна громадська організація, створена у 2007 році. Єдиний представник України у Всесвітній організації Скаутського руху.
Зареєстрована Міністерством юстиції України наказом №987/5 від 26 жовтня 2007 року.
Національна Організація Скаутів України створена чотирма найбільшими Скаутськими організаціями України:
Всеукраїнською молодіжною організацією «СПОК»;
Всеукраїнською молодіжною організацією «Пласт - Національна скаутська організація України»;
Асоціація Скаутів України «АСУ»;
Всеукраїнською організацією «СІЧ».
2008 року Національна Організація Скаутів України набула членства у Всесвітній організації Скаутського руху.

В Україні на сьогоднішній день існує велика кількість організацій які працюють за Скаутським Методом, чим і намагаються позначити своє відношення до Скаутингу. Частина з них є місцевими чи регіональними, і лише декілька — Всеукраїнськими. Всеукраїнською Скаутською організацією є Пласт, такими ж є Січ і Всеукраїнська молодіжна громадська організація «СПОК». Саме між цими трьома організаціями тривалий час була конкуренція за вступ і право представляти Україну у Всесвітній організації Скаутського руху.
Наприклад, Пласт впродовж всієї своєї історії намагався стати частиною світової Скаутської організації. Проте, до 1991 перешкодою цьому була відсутність самостійної, незалежної держави — адже кожна організація-член ВОСР повинна представляти конкретну країну (виняток було зроблено тільки для Вірменської Скаутської організації). Але й після 1991 року Пласту цього не вдалося зробити - передусім, за надмірний патріотизм, який не дозволяв молоді України асоціювати себе з цією організацією, та непоширеність по всій території України. 1999 року пленум Всесвітнього Скаутського комітету ВОСР в Каїрі прийняв рішення, що Пласт не може претендувати на членство у ВОСР.
2005 року вже ВМГО «СПОК» подала свою заявку на членство у ВОСР, проте 8 країн-учасниць виступили проти цього (згідно з Конституцією ВОСР достатньо 5% голосів країн-учасниць, щоб організація не могла претендувати на членство) і тому й «СПОК» втратив шанс буди одноосібним представником України в світовій організації.

За посередництва представників Всесвітнього Скаутського бюро 2005 року в Україні відбулась спільна нарада представників Пласту, СПОКу та керівництва Євразійського регіону, на якій ухвалили рішення про створення об'єднання, яке б дозволило Україні стати членом ВОСР. Створити його мали б представники Пласту, СПОКу та Січі.

Національну Організацію Скаутів України створили 2007 року. Керівним органом організації є Національна Рада ВМГО "НОСУ". Після створення організації до складу її Національної Ради входили 18 осіб (по 6 від кожної організації). Головою Національної Ради ВМГО "НОСУ" було обрано пластуна Лева Захарчишина, а його заступником — СПОКівця Валерія Анатолійовича Танцюру.
У 2008 році ВМГО "НОСУ" звернулася з проханням про вступ до Всесвітньої організації Скаутського руху. Прохання було розглянуте і задоволене — 1 липня 2008 року на 38-й Всесвітній Скаутській конференції в Кореї ВМГО "НОСУ" офіційно прийняли до Всесвітньої організації Скаутського руху. Саме з цьому часу НОСУ стала єдиною організацією в Україні, яка є повноправним членом Всесвітньої організації Скаутського руху.
Адміністративно НОСУ належить до Євразійського регіону ВОСР.
Представник ВМГО "НОСУ" Чесноков Андрій Володимирович є членом Скаутського комітету Євразії ВОСР

4 червня 2011 року відбувся другий національний з'їзд ВМГО "НОСУ", на якому обрано новий склад Національної Ради:
Голова Національної Ради - Бочарніков Віктор Андрійович (АСУ);
Перший заступник голови - Чесноков Андрій Володимирович (СПОК)
Заступник - Музала Микола Ярославович (Пласт).

7 листопада 2011 року Україна стала 23-м членом ДЕСМОС - Міжнародної мережі православних Скаутів. ДЕСМОС є незалежною мережею Скаутів православної християнської віри, які належать до національних організацій–членів Світової організації Скаутського руху . Триває робота щодо приєднання до інших релігійних мереж ВОСР.

19 травня 2013 року відбувся третій Національний з’їзд ВМГО «НОСУ», на якому Головою Національної Ради було обрано Громова Максима Борисовича.

Цитати