Чим зацікавлює Скаутинг

   Вже більш ніж 100 років хлопці та дівчата всього світу об’єднуються в скаутські патрулі та гурти, розвиваються в Скаутингу, приводять своїх друзів та з захопленням грають у Велику скаутську гру. Що ж їх приваблює в Скаутському Русі? На це питання вони відповідають самі, із задоволенням діляться своїми думками:
   «Я зрозумів такі важливі речі про Скаутинг:
   Кожен скаутський закон, скаутський принцип не може якимось чином обмежувати людину або її вибір, вони лише спрямовують у правильне русло;
   Скаутинг дуже корисний не тільки для дітей, а й для дорослих, бо він допомагає розвиватися, робити щось корисне та цікаво відпочивати;
   Скаутинг розвиває людину всебічно: фізично, духовно та інтелектуально;
   Скаутинг спрямований на виховання сильної особистості, він допомагає викоренити недоліки, не даючи людині стати на хибний шлях, застерігаючи від помилок;
   Скаутинг - це стиль життя, дотримуючись якого, ти ніколи не залишишся сам. Це велика сім’я, яка завжди допоможе тобі!» (Дмитро, 18 років)
           «XXI століття – століття матеріальності та, так званої, сучасності, яка полягає у шкідливих звичках та тому, що нам нав’язує модна індустрія. Зараз зникають такі поняття, як вихованість, людяність, доброта, щедрість; духовні та морально-етичні цінності стають архаїзмами, заміненими звичайними матеріальними цінностями. Замислитися над цією проблемою змушує людство, яке стало на стежку саморуйнування. Та є й інший шлях, інша стежина, яка, навпаки, веде догори, на якій людина зростає, сильнішає, розумнішає та живе так, як повинна справжня Людина.
   Але що ж таке Скаутинг взагалі? Сам по собі, він являє фізичний, розумовий, духовний та соціальний розвиток і ставить собі за мету сформувати індивідуальну, всебічно розвинену та повноцінну особистість. Скаутський рух спрямований саме на формування в людях духовних цінностей та характеру, спонукання до здорового способу життя та необхідне всім і кожному навчання.
   Навіть нейтрально відносячись до такої справи, як туризм загалом, потрапивши до нашої скаутської організації, неможливо не змінити свою думку, бо все, що не робить людина, перш за все, залежить від відносин з оточуючими людьми, а з усіх людей лише скаути можуть бути настільки близькими та відданими у своїх відносинах. Уявіть: зіркове нічне небо, грайливе загадкове вогнище, навколо якого зібралися найрідніші вам люди - ваші справжні друзі, які здатні зробити для вас усе, бо ви – одна велика сім’я і, наспівуючи пісні під гітару, притуляючись один до одного, можна відчути ту прив’язаність до людей, з якими ти проводиш свій вільний час, для яких не шкодуєш жодної проведеної з ними хвилини, подих та серце яких тобі доводиться відчувати…Це і є справжній неоціненний скарб, який даний не кожному, та який можна знайти у Скаутингу – дружба. Наш життєвий шлях ми обираємо самі і нам пощастило, бо ми зустріли другу сім’ю, справжніх друзів, дорогу самовдосконалення та правильного дорослішання. Ми стали на нашу стежину, що веде угору.» (Богдана, 15 років)
   «Я люблю нашу організацію за те, що ми беремо участь у різноманітних цікавих заходах, проводимо весело наш вільний час і всі скаути настільки дружні, що хочеться бути з ними кожної хвилини! У Скаутингу багато чудових людей, з якими не засумуєш. Займаючись Скаутингом, ми самоудосконалюємось, стаємо добрішими, чеснішими, мудрішими та вірнішими. Ми стаємо кращими. Саме тому я почала цим захоплюватися!» (Надія, 13 років)
   Сапіга С.В. та Лях Т.Л. у статті «Досвід соціалізації підлітків в літньому скаутському наметовому таборі „Витоки”» говорять про те, що Скаутська система виховання ґрунтується на природному розвитку молодих людей та створює сприятливе середовище, що відповідає потребам підлітків в дії (ризикувати, долати труднощі); бажанню досліджувати, експериментувати і відкривати; винахідливості; потребі відчувати себе визнаним, шанованим і оціненим як особистість; потребі вибудовувати тісні взаємовідносини; прагненню зрозуміти сенс навколишнього світу. Вона намагається допомогти особистості використовувати свої здібності якнайповніше, задля розкриття всього свого потенціалу. Крім цього, скаутинг допомагає особистості розглядати себе як частину світу та розвивати почуття належності до нього.
   Скаутинг – один із дієвих способів формування активної громадянської позиції, необхідна умова збагачення інтелектуального, творчого потенціалу, найбільш повного розвитку здібностей, талантів в інтересах самої особистості й суспільства.
   До скаутського руху може приєднатись будь-яка дитина, юнак або дівчина, незалежно від походження, раси, національності, класової приналежності або віросповідання. Скаутинг не визнає будь-яку дискримінацію, а принцип рівності – одна з головних його вимог.

Цитати